Trwa ładowanie proszę czekać ...

Vitamix – dlaczego warto?

20 maja 2017

Rynek akcesoriów i urządzeń kuchennych zawojował niedawno Vitamix – niezwykły blender, który ułatwia niejedno zadanie podczas gotowania. Pozwala łatwo przygotowywać zdrowe koktajle, sosy, musy owocowe, mielić kawę. Docenia go każdy, kto lubi gotować wartościowe, niebanalne potrawy.

Funkcjonalny kielich

W kielichu Vitamixa mieszczą się jednorazowo aż 2 litry płynów, dzięki czemu nie trzeba przygotowywać posiłku dla większej liczby osób „na raty”. W nakrętce znajduje się zakrętka, która pozwala dorzucać składniki bez przerywania blendowania. Urządzenie posiada także popychacz dostosowany do kształtu ostrzy, nie stwarza więc problemu w zablokowanymi cząstkami produktów. Można w każdej chwili popchnąć je dalej i docisnąć do ostrzy podczas pracy Vitamixa.

Odpowiednia moc i gwarancja

Producent Vitamixa obejmuje go siedmioletnią gwarancją, co stanowi świetne poręczenie za jakość sprzętu i dowód, że jest on wart swojej ceny. Dzięki tak długiej gwarancji zakup jest w pełni bezpieczny. Ogromną zaletę tego blendera stanowi też moc 1200 W, co przekłada się na bardzo sprawne miksowanie nawet twardych produktów i na jedwabistą konsystencję koktajli, sosów, mas.

Robot kuchenny

Czyszczenie blendera

Czyszczenie Vitamixa jest banalnie proste – wystarczy woda sięgająca połowy jego wysokości, kilka kropli płynu do naczyń i włączenie urządzenia na najniższe, a następnie wyższe obroty. Dzięki temu kielich jest porządnie umyty bez konieczności rozmontowania urządzenia i ponownego skręcania. Nawet gdyby zaszła taka konieczność, montaż Vitamixa jest niezwykle prosty, podobnie jak sama obsługa – proces ułatwia dodatkowo dołączona instrukcja obsługi wraz z książką z przepisami.

Ciekawy design

Produkowany w USA Vitamix nawiązuje nieco do stylu retro i przypomina roboty z lat 60. Dostępny w czterech kolorach, będzie pasował do każdej kuchni. Można śmiało trzymać go na widoku i nigdy nie chować, bez obaw o to, że będzie szpecił kuchenny blat. Dzięki temu Vitamix jest łatwo dostępny za każdym razem, kiedy zaczyna się gotowanie.

Rozmaite funkcje

Ogromną zaletę tego urządzenia stanowi szeroka rozpiętość funkcji. Z jego pomocą można łatwo przygotować nie tylko smoothie czy koktajl, ale także masło orzechowe, mleko owocowe, zupę krem, sosy, przygotować warzywa, posiekać je i rozdrobnić. Vitamix zmieli lód, a dodatkowy kielich Dry Blade pozwoli na wyrobienie ciasta, zmielenie orzechów lub ziaren na gładką mąkę. Ogrom funkcji blendera niezwykle ułatwia gotowanie.