Trwa ładowanie proszę czekać ...

O czym pamiętać kupując blender?

9 maja 2016

Blender jest jednym z tych urządzeń, które możemy dziś znaleźć w niemal każdej kuchni. Pozwala na tworzenie koktajli z owoców i warzyw, umożliwia przygotowanie domowych lodów i okazuje się niezastąpiony, gdy marzy się nam kremowa zupa.

Dziś na rynku mamy do czynienia z wieloma tego rodzaju rozwiązaniami, a wybór tego, który okaże się najlepszy, wydaje się niezastąpiony. Oczywiście, wśród wielu parametrów, które możemy porównywać, tymi, które w szczególny sposób zasługują na naszą uwagę wydają się być przede wszystkim moc i obroty, nie można jednak ignorować znaczenia, jakie ma ostrze oraz zastosowany w blenderze kielich. Najbardziej klasyczny podział blenderów zwraca uwagę tak na urządzenia ręczne, jak i na blendery kielichowe.  (http://sklep.puregreen.pl/blendery/)

Te pierwsze wymagają nieustannego trzymania ich w ręku, przeciwrozpryskowa osłona ostrza jest więc rozwiązaniem szczególnie mile widzianym. Warto zwrócić uwagę i na to, że wiele blenderów jest wyposażonych w rozdrabniacze, które radzą sobie znakomicie z cebulą, serem, ziołami oraz trzepaczką do jajek. Blender ręczny najczęściej jest zasilany sieciowo, choć nie brakuje również rozwiązań, które zostały wyposażone w akumulator.

wygląd blendera Już pierwszy rzut oka na blender kielichowy zwraca naszą uwagę na to, że jest to urządzenie zdecydowanie bardziej masywne, okazuje się przy tym, że większa jest również jego moc. Podczas pracy blender można umieścić na blacie stołu, jego trzymanie nie jest więc już konieczne. Tu przydatne są specjalne przyssawki dające nam pewność, że urządzenie podczas pracy nie będzie wędrowało po stole, wskazane jest przy tym, aby urządzenie nie było zbyt głośne, a tym samym przesadnie uciążliwe.

Nie każdy ma zwyczaj chowania blendera do szafki po skończonej pracy, w niektórych domach jest on przy tym elementem niemalże dekoracyjnym. Producenci tego rodzaju urządzeń wiedzą o tym doskonale, dziś problemem nie jest więc wejście w posiadanie modelu, dla którego charakterystyczne będą wyjątkowo duże walory estetyczne. Jeśli zatem blender pasuje do wystroju wnętrza kuchni, jest to jego dodatkowa zaleta.