Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jak wybierać blender kielichowy?

16 maja 2016

Jednym z urządzeń niezwykle przydatnych w kuchni jest blender kielichowy. Ułatwia on przygotowanie wielu potraw. Z jego pomocą bardzo szybko przygotujemy smoothie, koktajl i aksamitną zupę krem.

Wiele osób kupuje blender jako jedno z pierwszych kuchennych urządzeń. Na pewno jest ona bardzo przydatny. Ale czy wiemy, na co powinniśmy zwrócić uwagę kupując go? Rozdrabniacz kielichowy nazywany jest często blenderem stojącym lub mikserem. (http://sklep.puregreen.pl/blendery/blendery-kielichowe/Zbudowany jest z podstawy, kielicha, na którego dnie znajduje się nożyk, pokrywy i podstawy.

Wybierając to urządzenie powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy podstawa urządzenia jest stabilna, czy całość urządzenia zapewni bezpieczne użytkowanie. Wybierając blender stojący powinniśmy zwrócić uwagę na następujące parametry:

Pojemność kielicha – więcej porcji jednorazowo można przygotować w urządzeniu o dużej pojemności. Nabiera ona znaczenia zwłaszcza wtedy, kiedy nasza rodzina jest liczna i jednorazowo musimy przygotować dużą ilość potraw. 

Jakość – mikser powinien być wykonany bardzo starannie. Elementy muszą być idealnie do siebie dopasowane, jakiekolwiek nieszczelności są absolutnie wykluczone. Zwróćmy także uwagę na materiały, z których wykonany został kielich. W sklepach dostępne są modele ze szklanymi, plastikowymi lub akrylowymi dzbankami. Bardzo trwałe są te szklane, do produkcji używane jest bowiem szkło hartowane. Plastikowe są odporne na stłuczenia.

parametry dobrego blendera Podstawa – musi być stabilna. Zapewniają to przyssawki lub nóżki. Dzięki nim pracujący blender nie będzie się przesuwał po blacie kuchennej szafki.

Moc – od niej zależy, ile czasu blender będzie pracował bez wyłączania.

Moc najsłabszych wynosi od 100 W, ale dostępne są także modele o mocy od 400 do 750 W. Modele najbardziej zaawansowane mają maksymalną moc 1500 W. Obroty – od nich zależy prędkość poruszania się noży w mikserze. Dobrze sprawdzają się modele o regulowanej prędkości.

Wielkość urządzenia – kompaktowe o ergonomicznym kształcie zajmują mało miejsca, ale mają też małą pojemność. Dobrze sprawdzają się w małych kuchniach.