Trwa ładowanie proszę czekać ...

Smeg - historia i współczesność

3 listopada 2016

Smeg to włoska firma zajmująca się produkcją urządzeń związanych z AGD. Siedziba firmy mieści się w miejscowości Guastalli na północy kraju, Smeg może się jednak pochwalić zarówno oddziałami rozlokowanymi na całym świecie, jak i rozbudowaną siecią sprzedaży. (http://sklep.puregreen.pl/smeg/)

Historia firmy

Historia firmy zaczęła się już ponad 65 lat temu, od samego początku oferowane przez nią rozwiązania są przy tym postrzegane jako wyjątkowo eleganckie, co spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Smeg jest znany przy tym nie tylko w odniesieniu do klientów indywidualnych. Nie można nie docenić i tego, że cieszy się popularnością również tam, gdzie pojawia się zapotrzebowanie na tak zwany sprzęt profesjonalny. Produkuje między innymi rozwiązania znajdujące zastosowanie w restauracjach, a także takie, które pojawiają się w laboratoriach i w firmach medycznych. Firmowa kultura organizacyjna jest planowana z dużą starannością, zaskoczeniem nie powinno być przy tym to, że producent szczególnie dużą wagę przywiązuje do jakości rozwiązań, które oferuje. Co ciekawe, historia firmy jest dłuższa nawet niż ta, która odnosi się do jej nazwy, sięga bowiem dziewiętnastego wieku, kiedy to powstały pierwsze kuchnie wolnostojące.

Sprzęt kuchenny

Produkty Smeg

Przełomowa dla historii firmy okazała się druga połowa lat pięćdziesiątych dwudziestego wieku, właśnie wtedy bowiem zainaugurowana została produkcja kuchenek gazowych, których innowacyjność wiązała się z tym, że wyposażono je w automatyczny zapłon, programator oraz zawory bezpieczeństwa. Na początku lat sześćdziesiątych firmowa oferta została rozszerzona o pralki i zmywarki, wkrótce potem wyprodukowano zaś pierwszą na świecie zmywarkę o szerokości zaledwie sześćdziesięciu centymetrów, która mieściła 14 kompletów naczyń.

Rozwój firmy

W latach dziewięćdziesiątych firmowa oferta poszerzyła się także o zlewozmywaki, okapy, a także oryginalne kolorowe lodówki, które dziś są w wielu środowiskach uznawane za firmowy znak rozpoznawczy. Obecnie Smeg sprawdza się jako producent sprzętu do zastosowań profesjonalnych. Co ciekawe, Smeg ma jasno zdefiniowany styl, a więc sposób, w jaki oferowane przez firmę rozwiązania współgrają z otoczeniem. Dzięki temu zakup konkretnego produktu nie przeszkadza użytkownikowi w swobodnej aranżacji przestrzeni.